Loader

Halıcıoğulları Hakkında

Halıcıoğulları, 1953 yılında sektöre ilk adımlarını Afyon mağazasıyla atmış, 1965 yılında Adana 1974 yılında Mersin’de faaliyete geçmiştir.

 

Sektörde el dokumasında var olmayanı üretmek amacıyla “SİMAV ve DEMİRCİ” bölgelerinde bulunan atölyelerimizde gerçekleştirdiğimiz el dokuması üretimler ile el dokumasına öncülük etmiş. Bu üretimlerin beğeni kazanması ile beraber yenilikçilik ön plana alınmış buradaki atölyelerimizin yanı sıra yurt dışında Afganistan, Pakistan ve Hindistan’da üretilmiş olan halıları müşterilerimizin beğenisine sunulmuş ve 2000’li yılların başında trend olmuştur.  Şu an ise el dokumasında yerli ve ithal ürünlerimizin zengin çeşitleri siz değerli müşterilerimiz için mağazamızda teşhir edilmektedir.

 

Son 10 yılda ise sektörde makine halıları öne çıkmış ve bununla beraber firmamız kalite unsurunu gözeterek makine halısı sektörüne öncülük eden ulusal firmaların İL BAYİSİ olarak hizmet vermektedir.   Bünyesinde  13 farklı markanın bayiliğini barındırmakta olup 12.000 m2 üzeri stoku, 1500 üzeri modeli siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.  Bunun yanı sıra makine halısında değişik renk ve tasarımları siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmak için firmamızın bünyesinde çalışmalar ve üretimler yapılmaktadır.